Strona główna
niedziela, 26 stycznia 2020 r.
imieniny obchodzą: Tymoteusza, Michała

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.

W sercu Jury stoimy na straży natury. Oficjalne otwarcie Zielonej Pracowni

Strona główna » Aktualności » W sercu Jury stoimy na straży natury. Oficjalne otwarcie Zielonej Pracowni

wielkość tekstu:A | A | A

27 listopada 2019 r. miało miejsce oficjalne otwarcie Zielonej Pracowni, która została doposażona w sprzęt i pomoce dydaktyczne dzięki dofinansowaniu przez WFOŚiGW w Katowicach. Udało nam się zdobyć nagrodę w wysokości 6 tys. złotych za projekt pracowni pod nazwą „W sercu Jury stoimy na straży natury”. Nagrodę pieniężną przeznaczyliśmy na wkład własny w kolejny projekt na realizację Zielonej Pracowni. Tutaj również odnieśliśmy sukces, otrzymaliśmy 30 tys. złotych i mogliśmy przystąpić do realizacji projektu. Podczas wakacji odświeżyliśmy pomieszczenie, zakupiliśmy sprzęt w postaci nowoczesnego monitora interaktywnego, wizualizera, tabletów i aparatu fotograficznego. Kupiliśmy również  ergonomiczne krzesła i szafki do przechowywania pomocy dydaktycznych, kosze do segregacji śmieci oraz pomoce dydaktyczne w postaci map, globusów i plansz, programów multimedialnych, gier, modeli przestrzennych i innych. Ściany pracowni zdobi fototapeta, która jest kolażem złożonym z fotografii przedstawiających jurajskie krajobrazy, w tym zdjęcia z najbliższego otoczenia naszych uczniów- Giebła, Gulzowa, Mokrusa, Kiełkowic i Giebła Kolonii.

Po oficjalnym powitaniu przybyłych gości nastąpiła ceremonia przecięcia wstęgi. W ceremonii tej uczestniczyli: Kierownik Zespołu Ochrony Przyrody, Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowotnej WFOŚiGW w Katowicach Pani Ewa Cofała, Wizytator Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatury w Sosnowcu Pani Monika Mżyk, Radna Rady Powiatu Zawierciańskiego, Sekretarz Miasta i Gminy Ogrodzieniec Pani Maria Milejska, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Ogrodzieniec Pani Magdalena Sitek ,Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Ogrodzieńcu Pan Zbigniew Fabiańczyk, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gieble Pani Ewa Rudnicka oraz Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – uczennica klasy VIII - Kinga Stasiło.

Następnie uczniowie klas VIII i VII zaprezentowali przewodnik „W sercu Jury stoimy na straży natury” - który zredagowali wspólnie z nauczycielem geografii. Prezentacja przewodnika była wzbogacona o piosenki z ekologicznym przesłaniem w wykonaniu uczennic z klas VIII, VII i VIb.
 

Izabela Łypaczewska – koordynator projektu 

czytano: 141 razy

źródło: spgieblo.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

Czy wiesz, że już w średniowieczu w naszej miejscowości były osoby, które studiowały. Studenci Akademii Krakowskiej pochodzący z Giebła to: 1422r. Marcin s. Wojciecha; 1473r. Marcin s. ...

dalej
Ilość zdjęć: 0
dalej
Szkoła Podstawowa w Gieble