Strona główna
piątek, 18 września 2020 r.
imieniny obchodzą: Irena, Irmina

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.

Jak przetrwać czas izolacji w domu

Strona główna » Aktualności » Jak przetrwać czas izolacji w domu

wielkość tekstu:A | A | A

Jak przetrwać czas izolacji w domu?

Z powodu pandemii koronawirusa przechodzimy narodową kwarantannę: dzieci nie chodzą do szkół, kto może - pracuje zdalnie, ulice są puste jak chyba nigdy. Jakich emocji możemy się spodziewać, przebywając nieustannie w domu, w gronie najbliższych? Co zrobić, by przetrwać domową izolację w jak najlepszej kondycji psychicznej? Na pewno negatywnie będzie działał tzw. efekt piżamy. Brak celu, zadań, pewnej dyscypliny sprawi, że będziemy reagować napięciem, frustracją.
Przed nadmiarem negatywnych emocji i narastaniem konfliktów może zabezpieczyć przygotowanie planu działań. Każdy może podjąć proste kroki, by pomóc sobie, rodzinie i najbliższym w radzeniu sobie ze stresem wywołanym pandemią.
W tym celu powinniśmy robić sobie przerwy od oglądania, czytania czy słuchania nowych informacji na temat pandemii w mediach, również społecznościowych. Ciągłe skupianie się tym problemie może nasilać niepokój. Zadbajmy o nasze ciało: pospacerujmy po własnym podwórku, zróbmy kilka prostych ćwiczeń fizycznych- pomogą one złagodzić różnego rodzaju napięcia. Starajmy się odpoczywać i zdrowo odżywiać. Zostanie w domu jest idealnym momentem na chwilę dla siebie, zwłaszcza, że nigdzie się nie musimy spieszyć.
Oto kilka pomysłów na to, co można robić razem z rodziną w czasie izolacji : czas na wspólne gotowanie, gry, które uczą współpracy, wspólne oglądanie dawno zapomnianych filmów i kreskówek, prace ręczne, budowanie z klocków, malowanie, lepienie z plasteliny, kalambury, a także rozmowy telefoniczne albo przez internet
z przyjaciółmi lub członkami rodziny, z którymi nie możemy się spotykać, zwłaszcza z babciami i dziadkami.

 

Popatrzmy na kwarantannę jako na pretekst do zrobienia tego, na co zwykle nie mamy czasu, czegoś, co może sprawiać wszystkim frajdę.

 

M. Smyrgała

 

czytano: 181 razy

źródło: spgieblo.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

Czy wiesz, że wiele bezcennych informacji o historii i tradycji naszej wioski znajdziesz w książce ,,Giebło,, autorstwa Bronisława Duszy. Publikacja, której promocja odbyła się w naszej ...

dalej
Ilość zdjęć: 0
dalej
Szkoła Podstawowa w Gieble