Strona główna
piątek, 18 września 2020 r.
imieniny obchodzą: Irena, Irmina

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.

Informacja pedagoga szkolnego

Strona główna » Aktualności » Informacja pedagoga szkolnego

wielkość tekstu:A | A | A

Drodzy Rodzice, Kochani Uczniowie!

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że sytuacja w jakiej się znaleźliśmy jest niecodzienna i... trudna. Jeżeli będziemy opowiadać o niej w sposób spokojny, przemyślany, z którego wynika, że wiemy co się dzieje i panujemy nad sytuacją to dziecko będzie spokojne. Bo to, co najbardziej dzieci stresuje, to jest brak informacji i zdenerwowanie dorosłego.

Jak rozmawiać z dziećmi na temat sytuacji związanej z koronawirusem?

1.Najważniejszą zasadą jest mówienie dzieciom prawdy. Nam się wydaje, że jak opowiemy jakąś historię, która jest łagodniejsza niż rzeczywistość, to nasze dziecko będzie się mniej denerwowało, ale tak nie jest.

2.Odpowiadamy na pytania dzieci adekwatnie do ich wieku, czyli poziom szczegółowości musi być dostosowany do tego ile mają lat.
3.Starajmy się panować nad swoimi emocjami, gdyż bardzo łatwo przelać własne lęki i obawy na dzieci. Rozmawiajmy z nimi o ich odczuciach,o tym jak one widzą całą sytuację i starajmy się spokojnie wszystko wyjaśniać.
4.Dajmy sobie czas, nie musimy znać odpowiedzi na wszystkie pytania. Czasem warto powiedzieć po prostu nie wiem, ale się dowiem.
5.Postarajmy się, szczególnie młodszym dzieciom, pokazać w sposób obrazowy, bardziej przystępny, mechanizm zarażania się koronawirusem. Podpowiedzią może być materiał zawarty w tym poradniku:https://www.mindheart.co/descargables wybierając polską wersję językową.

Do powrotu dzieci i młodzieży do szkoły, pedagog szkolny pełni dyżur

telefoniczny zarówno dla rodziców i uczniów – 509 403 217

Poniedziałek 09:00.-12:00

Wtorek 09:00 -12:00
Środa 09:00- 12:00

Czartek 09:00- 10:00

Piątek 09:00 - 10:00

Zachęcam także do kontaktu ze mną przez dziennik elektroniczny.

Pozdrawiam i życzę zdrowia oraz wytrwałości w tym trudnym czasie.

Pedagog szkolny Małgorzata Smyrgała

czytano: 205 razy

źródło: spgieblo.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

Czy wiesz, że nazwa Giebło ma średniowieczny rodowód. Średniowieczne nazwy Giebła to: 1325r. Kebel, 1335r. Kepl, 1336r. Kbel, 1350r. Gbel, 1376r. Kelb, 1394r. Keblo, 1396r. Gebla, 1400r. Kebla, ...

dalej
Ilość zdjęć: 0
dalej
Szkoła Podstawowa w Gieble