Strona główna
niedziela, 26 stycznia 2020 r.
imieniny obchodzą: Tymoteusza, Michała

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.

Po co te klasówki

Strona główna » Aktualności » Po co te klasówki

wielkość tekstu:A | A | A

"Po co te klasówki?" - pytają uczniowie w Dniu Nauczyciela. Od piosenki w wykonaniu chóru szkolnego pod kierunkiem pani Igi Łypaczewskiej rozpoczęła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Słowa do popularnej muzyki " Despasito" napisał pan Robert Łypaczewski.

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela. To święto nie tylko nauczycieli, lecz także wychowawców i pedagogów oraz pracowników obsługi i administracji. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

Na uroczystości szkolne przybyli zaproszeni goście, Burmistrz Miasta i Gminy Ogrodzieniec – Pani Anna Pilarczyk-Sprycha, która złożyła Nauczycielom i Pracownikom szkoły życzenia oraz wręczyła Nagrodę Burmistrza Pani Annie Biedak. Życzenia złożyła również i wręczyła kwiaty na ręce Pani Dyrektor, Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Ogrodzieniec – Pani Maria Milejska. Dyrektor Szkoły wręczyła Nagrody Dyrektora Nauczycielom i Pracownikom szkoły.

Po części oficjalnej wystąpiła w programie kabaretowym klasa 7. Uczniowie przygotowali pokaz mody nauczycielskiej. Przedstawiono rozmaite typy belfrów i obowiązujący ich strój, czyli na wybiegu zobaczyliśmy nauczyciela:

anioła ( w tej roli wystąpił charyzmatyczny i niezapomniany Kewin Osys),

luzaka ( w postać ulubionego nauczyciela znakomicie wcieliła się nagrodzona oklaskami Natalia Kaziród),

eleganta ( brawurowo rolę prawdziwie eleganckiej kobiety odegrał Mikołaj Miesiak, wywołując salwy śmiechu),

romantyka (tu mogliśmy podziwiać romantycznie - eteryczną Oliwię Kondas),

sportowiec (odtwarzając postać, zadziwił nas swą siłą spokoju Kacper Gajewski),

językowca (z królewskim pozdrowieniem witała nas urocza królowa Milena Wacowska),

sceptyka (w królową nauk - panią od matematyki- wcieliła się Sandra Radosz, wywołując wręcz niespotykanie dziką radość z powodu działań arytmetycznych umieszczonych na koszulce),

śpioch (rola przypadła do gustu i charakteru naszej słodko śpiącej Zosi Dziekan)

aktywisty (pełna radości, humoru i energii postać nauczyciela to kreacja Amelii Kowalczuk, która z niezwykłym wyczuciem oddała charakter przedstawianej postaci) .

Imprezę poprowadzili, jak przystało na profesjonalnych prezenterów, Magdalena Markiewicz i Marcel Kijas. Oprawa muzyczna to zasługa Karola Wyleciała, a kostiumy Izabeli Szczygieł i Kariny Kowal .

Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się znów w podobnie miłej i pełnej humoru atmosferze.

Izabela Szczygieł

 

 

poprzednia strona|1|2| z   2następny|ostatnia

czytano: 354 razy

źródło: spgieblo.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

Czy wiesz, że wiele bezcennych informacji o historii i tradycji naszej wioski znajdziesz w książce ,,Giebło,, autorstwa Bronisława Duszy. Publikacja, której promocja odbyła się w naszej ...

dalej
Ilość zdjęć: 0
dalej
Szkoła Podstawowa w Gieble