Strona główna
niedziela, 19 stycznia 2020 r.
imieniny obchodzą: Henryka, Marty

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w Szkole Podstawowej w Gieble

Strona główna » Aktualności » Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w Szkole Podstawowej w Gieble

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 2 września 2019 r. w Szkole Podstawowej w Gieble odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. O godz. 8.00 uczniowie i rodzice oraz nauczyciele uczestniczyli w Mszy św. w kościele parafialnym. O godz. 9.15 cała społeczność szkolna zebrała się na placu przed budynkiem szkoły, aby wspólnie z przedstawicielami organu prowadzącego- Panią Marią Milejską – Sekretarzem Miasta i Gminy Ogrodzieniec i radną powiatu zawierciańskiego oraz Panią Magdaleną Sitek – wiceburmistrzem Miasta i Gminy Ogrodzieniec, rozpocząć rok szkolny 2019/20. Dyrektor szkoły powitała gości, licznie zebranych rodziców, uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły oraz omówiła sprawy związane z organizacją nowego roku szkolnego. Głos zabrała również Pani Sekretarz, która życzyła uczniom sukcesów w nauce, nauczycielom i pracownikom obsługi i administracji satysfakcji z pracy, rodzicom dobrej współpracy ze szkołą.

Tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego zbiegło się z obchodami 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji szkoła przystąpiła do akcji „Przerwany Marsz” oraz minutą ciszy uczciliśmy pamięć ofiar tego mrocznego okresu naszej historii.

Dziękuję wszystkim, którzy przybyli na naszą uroczystość. Szczególne uznanie należy się rodzicom i opiekunom uczniów i przedszkolaków, którzy jak co roku tłumnie przybyli, aby wspólnie świętować rozpoczęcie roku szkolnego. Dziękuję również księdzu Krzysztofowi Knapowi za odprawienie uroczystej Mszy św. oraz przedstawicielom Gminy Ogrodzieniec za uświetnienie swoją obecnością naszej uroczystości.

Ewa Rudnicka

czytano: 165 razy

źródło: spgieblo.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

Czy wiesz, że wiele bezcennych informacji o historii i tradycji naszej wioski znajdziesz w książce ,,Giebło,, autorstwa Bronisława Duszy. Publikacja, której promocja odbyła się w naszej ...

dalej
Ilość zdjęć: 0
dalej
Szkoła Podstawowa w Gieble