Strona główna
piątek, 19 lipca 2019 r.
imieniny obchodzą: Rufin, Wincenty

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.

Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek ŚPIEWAJCIE I GRAJCIE MU...

Strona główna » Aktualności » Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek ŚPIEWAJCIE I GRAJCIE MU...

wielkość tekstu:A | A | A

18 grudnia 2018 roku odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „ŚPIEWAJCIE I GRAJCIE MU...”. Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości artystycznej, zainteresowań muzycznych wśród uczniów, a także kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia. W konkursie udział wzięli uczniowie klas IV-VIII. Zaprezentowane kolędy i pastorałki wprowadziły wszystkich słuchaczy w świąteczny klimat. Występy uczniów oceniało jury złożone z dyrekcji i trojga nauczycieli. Prezentowane kolędy i pastorałki były oceniane pod kątem poprawności intonacyjnej i rytmicznej, dykcji, doboru repertuaru i interpretacji muzycznej, a także pod kątem ogólnego wrażenia artystycznego.

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbyło się po jasełkach szkolnych. Laureaci otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy drobny upominek. I miejsce zajęła uczennica klasy VIII Wiktoria Ludwin, która wykonała kolędę „Wsród nocnej ciszy”, II miejsce zajęła Natalia Białkowska z klasy Vb, która zaśpiewała „Kolędę dla nieobecnych”, III miejsce zdobyła Magdalena Imiołek z klasy IV z kolędą „Gdy śliczna Panna”. Wyróżnienie otrzymały: duet Wiktoria Głąb i Amelia Sołtysiak klasa Vb oraz Oliwia Pilarczyk z klasy VII.

Poza konkursem wystąpili chłopcy z klasy VII, którzy do wyklaskiwanych przez kolegów rytmów rapowali. Tekst do rapowanej piosenki ułożyli sami.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w II edycji konkursu. W przyszłym roku konkurs zostanie rozszerzony o kategorię klas młodszych.

Iga Łypaczewska

czytano: 186 razy

źródło: spgieblo.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

Czy wiesz, że nazwa Giebło ma średniowieczny rodowód. Średniowieczne nazwy Giebła to: 1325r. Kebel, 1335r. Kepl, 1336r. Kbel, 1350r. Gbel, 1376r. Kelb, 1394r. Keblo, 1396r. Gebla, 1400r. Kebla, ...

dalej
Ilość zdjęć: 0
dalej
Szkoła Podstawowa w Gieble