Strona główna
niedziela, 26 stycznia 2020 r.
imieniny obchodzą: Tymoteusza, Michała

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.

Bezpieczeństwo dzieci w sieci

Strona główna » Aktualności » Bezpieczeństwo dzieci w sieci

wielkość tekstu:A | A | A

 

 

 

Jak chronić dziecko przed zagrożeniami w Internecie?
W większości przypadków to zależy od Ciebie Rodzicu!!!

 

 

 

  1. Ustal z dzieckiem zasady korzystania z komputera adekwatne do jego wieku. Określ maksymalny czas jaki Twoje dziecko może spędzać w sieci, jakie serwisy i strony internetowe może odwiedzać, pokaż Mu sposoby reagowania na niebezpieczne sytuacje.
  2. Umieść komputer w powszechnie dostępnym miejscu w domu. Bądź obok swojego dziecka, kiedy surfuje po Internecie.
  3. Naucz dziecko zasady ograniczonego zaufania do osób i treści, na które trafia w sieci. Jeśli dopuszczasz możliwość kontaktów dziecka z osobami poznanymi w Internecie, kontroluj te znajomości. Reaguj na wszelkie podejrzane sytuacje! Zapewnij dziecko, że w sytuacji zagrożenia zawsze może liczyć na Twoją pomoc!
  4. Naucz dziecko chronić prywatność. Jeżeli zgadzasz się na korzystanie przez dziecko z serwisów społecznościowych, pomóż mu stworzyć bezpieczny profi, maksymalnie chroniący jego prywatność.
  5. Przekonaj dziecko, by zawsze konsultowało z Tobą materiały, które publikuje w Internecie. Naucz je rozwagi w takich sytuacjach.
  6. Nie narażaj dziecka, publikując bezkrytycznie jego zdjęcia w sieci!
  7. Chroń komputer dziecka przed niewłaściwymi treściami. Upewnij się, że na komputerze Twojego dziecka działa zaktualizowany program antywirusowy i zapora sieciowa. Używaj filtru antyspamowego chroniącego program e-mailowy. Stosuj dostępne na rynku oprogramowanie filtrujące. Korzystaj  z programów kontroli rodzicielskiej. Pamiętaj jednak, że żaden program nie jest w stanie zastąpić uwagi rodzica.
  8. Upewnij się, że Twoje dziecko korzysta z gier adekwatnych do jego wieku, np. na podstawie oznaczeń PEGI.
  9. Sprawdź szkołę swojego dziecka. Upewnij się, że opracowała i wdrożyła system zapobiegania i reagowania na cyberprzemoc.
  10. Naucz dziecko szacunku dla innych internautów i przekonaj je, że nawet pozornie niewinne żarty potrafią bardzo krzywdzić.

A. Sz.

Chroń swoje dziecko w Internecie – Zgłoś się po darmową licencję

Projekt Komisji Europejskiej ‘SIP Bench II’ zaprasza do udziału w testach narzędzi kontroli rodzicielskiej. Testerzy otrzymają roczną licencję na losowo wybrany program. Aby wziąć udział w testach, należy zalogować się na stronie http://www.yprt.eu/sip/survey/login.cfm
Po zalogowaniu użytkownicy otrzymują roczną licencje na losowo wybrany program i proszeni są o wypełnienie krótkiej ankiety na temat jego instalacji i użytkowania. Wyniki ankiet pozwalają na utworzenie rankingu narzędzi kontroli rodzicielskiej, ułatwiającego rodzicom i opiekunom wybrać program najlepiej dostosowany do ich potrzeb.

źródło: http://www.saferinternet.pl
 

więcej na stronach:
www.sieciaki.pl
www.saferinternet.pl
www.helpline.org.pl

 

czytano: 1531 razy

źródło: spgieblo.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

Czy wiesz, że nazwa Giebło ma średniowieczny rodowód. Średniowieczne nazwy Giebła to: 1325r. Kebel, 1335r. Kepl, 1336r. Kbel, 1350r. Gbel, 1376r. Kelb, 1394r. Keblo, 1396r. Gebla, 1400r. Kebla, ...

dalej
Ilość zdjęć: 0
dalej
Szkoła Podstawowa w Gieble